Leasing dla firm

Leasing

Leasing jest jedną z korzystniejszych form finansowania, przeznaczonych dla przedsiębiorców. Na czym polega leasing? Jest to forma wynajmu długoterminowego, na ściśle określonych warunkach. Leasingodawca będąc posiadaczem dobra materialnego, zgadza się na oddanie go do dyspozycji leasingobiorcy. W zamian za comiesięczny czynsz, który ten zobowiązuje się mu płacić.

Vehis

Leasing dla osób prywatnych i firm

Wybierz samochód spośród wielu dostępnych ofert
Wybierz swój samochód taniej
Finansowanie w 15 minut od złożenia wniosku
Samochód odbierzesz w 24h od podpisania umowy

Ogólna ocena

VEHIS to kompleksowa oferta leasingu związana z nabyciem, finansowaniem, ubezpieczeniem i eksploatowaniem samochodu. Znajdziesz w niej nie tylko największy wybór samochodów z wysokimi rabatami, ale także leasing operacyjny lub konsumencki z niską ratą i promocyjną ofertą ubezpieczeń.

Czym więc różni się leasing od kredytu?

Przede wszystkim tym, że przez cały okres użytkowania przedmiotu, jego właścicielem pozostaje leasingodawca. Dopiero pod koniec trwania umowy leasingu, klient ma możliwość wykupienia sprzętu, po wcześniej uzgodnionej cenie.

Jakie korzyści daje?

Jest ich bardzo wiele. Do najważniejszych zalicza się możliwość zachowania płynności finansowej. Nie jest to bowiem umowa kredytowa, wymagająca posiadania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Warunki otrzymania leasingu są znacznie mniej rygorystyczne. Poza tym, leasing daje możliwość zaliczania całej wysokości czynszu w koszta uzyskania dochodu, a kwota VAT może być odliczana w całości lub połowie – zależnie od rodzaju przedmiotu będącego tematem leasingu i sposobu jego wykorzystywania.

Co należy do rzeczy najczęściej branych w leasing?

To oczywiście samochody. Przedsiębiorcy potrzebują samochodów osobowych i dostawczych, do prowadzenia swojej działalności. Zakup nowego samochodu za gotówkę, jest sporym obciążeniem, któremu niewiele firm może podołać. Dodatkowo wiąże się z koniecznością comiesięcznej amortyzacji samochodu, co zwiększa stopień skomplikowania księgowości. W leasingu taki problem nie występuje. Każda faktura jest księgowana jako wydatek, co jest dużym udogodnieniem dla przedsiębiorcy.

Na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę, wybierając firmę leasingową?

Przede wszystkim na oprocentowanie i tabelę opłat. Pamiętajmy bowiem o tym, że każda czynność wykonana przez leasingodawcę wiąże się z opłatą. Dotyczy to zarówno zgody na wybranie własnego ubezpieczenia przez leasingobiorcę, jak również przekazanie jego danych policji, jeśli użytkowany przez niego samochód zostanie złapany przez fotoradar. Z naszą niewielką pomocą, zdołasz wybrać leasing najkorzystniejszy dla siebie.

Czy każda oferta leasingu jest tak samo korzystna?

Niekoniecznie. I nie jest do końca tak, jak uważa wielu przedsiębiorców, że najważniejszą cechą leasingu jest niskie oprocentowanie. Stanowi ono bowiem tylko jeden z wielu kosztów, które występują przy leasingu.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na takie szczegóły jak możliwość skorzystania z promocyjnej ceny na pakiet ubezpieczeniowy oferowany przez firmę leasingową, a także to, czy występują dodatkowe opłaty za różnego rodzaju czynności – wydanie pozwolenia na opuszczenie samochodem terenu kraju, dopisanie kolejnego użytkownika, czy w końcu opłata za przeniesienie ubezpieczenia do innego towarzystwa.

To wszystko ma bardzo duże znaczenie i przekłada się bezpośrednio na koszty, jakie będziemy płacić za swój leasing samochodowy. Występowania na rynku tak dużej ilości firm, które taki leasing oferują, na pewno nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji. Pragniemy wam pomóc w znalezieniu najlepszej opcji dla siebie, prezentując najważniejsze informacje, na które należy zwracać uwagę. Jesteśmy przekonani, że dzięki nim będziecie mogli świadomie selekcjonować taki leasing, który będzie dla Was najkorzystniejszy.

Czy leasing samochodowy pozwala na użytkowanie dowolnie wybranego przez siebie pojazdu?

Tak i to jest największą korzyścią, jaką możemy otrzymać. Leasing sprawia, że w swojej firmie możemy posiadać samochody klasy premium, za które nie trzeba płacić od razu gotówką z góry, ani pokrywać dodatkowych kosztów kredytu. Zamiast tego, leasing pozwala nam zaliczyć użytkowanie samochodu w koszt prowadzonej działalności, co przekłada się na osiągnięcie niższego podatku dochodowego. Jednocześnie zyskujemy możliwość zmiany samochodu z większą częstotliwością, niż miałoby to miejsce przy samochodzie wziętym w kredyt.

Jeśli więc chcesz złożyć wniosek o kredyt samochodowy, będziesz potrzebował przygotować kilka ważnych dokumentów, dotyczących twojej firmy. Przede wszystkim konieczne będzie podanie jej wszystkich danych rejestrowych. Dodatkowo, możesz być poproszony o podanie kwot przychodu, zysku i wydatków za poprzedni okres rozliczeniowy. O wszystkich warunkach koniecznych do spełnienia, aby uzyskać leasing, zostaniesz poinformowany w trakcie składania wniosku.